preloader
Edit

Kısaca Biz

Hatay Genç İş İnsanları Derneği (HAGİAD) kurulduğu ilk günden bu yana kendisine üye iş insanları arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin en üst düzeye çıkarılması temel olmak üzere, iş dünyasını ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuna ve yetkili kurumlara duyurmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. 

İletişim Bilgileri

Hemen Bizi Arayın

Hemen Bizi Arayın

0533 146 21 21

 HAGİAD: “30 AĞUSTOS, TAM BAĞIMSIZLIK ZAFERİDİR.”

HAGİAD: “30 AĞUSTOS, TAM BAĞIMSIZLIK ZAFERİDİR.”

30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir kutlama mesajı yayınlayan HAGİAD Başkanı Yusuf Kavak, 1920’lerde omuz omuza Ulusal Bağımsızlık Mücadelesi veren Türk Milleti’nin bugün de her türlü tehdite karşı tek yumruk olabilecek güçte olduğunu belirtti.

                   Hatay Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kavak kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, Başkomutan Mustafa Kemal komutasındaki ordumuzla kazandığımız Kurtuluş Savaşı’mızın en büyük zaferinin 96’ıncı yılını coşkuyla kutluyoruz. 26 Ağustos 1922 tarihinde “Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri.” emriyle başlayan Başkomutanlık Meydan Savaşı 30 Ağustos 1922’de tarihimizin en büyük zaferinden biriyle sonuçlandı. 30 Ağustos, ‘Ya istiklal ya ölüm’ parolasıyla tam bağımsız bir ülke için zincirlerini kıran bir ulusun, çağdaş, laik, demokratik bir devletin temellerinin atıldığı bağımsızlık savaşının zafer günüdür.

            Nasıl ki 1920’lerde Türk’ü, Kürdü, alevisi, sünnisi, gayrimüslimi omuz omuza verip Ulusal Bağımsızlık Mücadelesi verdiyse bugün de iç ve dış tehditlere karşı tek yumruk olmaya devam ediyoruz. Son yıllarda Güçlü Türk Ordusu’na düzenlenen kumpaslara ve FETÖ’cülerin hain sızma girişimine rağmen ordumuz Kuva-i Milliye ruhundan aldığı güçle hala dimdik ayaktadır. Türk Ordusu hem sınırlarımız içerisinde amansız gerçekleştirdiği terör operasyonlarıyla hem de ülkemizin bekası için gerektiğinde sınır dışı harekâtlarıyla ulusumuzun tam bağımsızlık iradesini yansıtmaya devam etmektedir.

            Bu duygu ve düşüncelerle, Anadolu’nun her karış toprağına Zafer’in imzasını atan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahraman şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla ve gururla kutluyorum.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAGİAD İletişim

Bülten Aboneliği

E-Posta bülten aboneliği formuna kaydolarak gelişmelerden haberdar olabilirsin.

© 2021 HAGİAD - Hatay Genç İş İnsanları Derneği. Web Tasarım: aHoruz