Hatay’da çekilen ‘Nefes Nefese’ dizisinin gerçekdışı terör sahnelerine tepki gösteren HAGİAD Başkanı Yusuf Kavak, dizinin Hatay’ın barış ve kardeşlik ruhunu yansıtan sahnelerle devam etmesini talep etti.

            Hatay Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kavak: “Star Tv kanalında yayınlanan ve çekimlerinin Hatay’da yapıldığı ‘Nefes Nefese’ adlı dizinin ilimizin değerleri ve yaşam tarzı ile uyuşmayan gerçekdışı sahnelerine karşı tepkisiz kalmamız mümkün değildir. Hatay insanların silahla dolaştığı, teröristlerin cirit attığı, sokaklarında sarıklı ve çarşaflı insanların dolaştığı bir kent değildir. Dizinin sahnelerinde yansıtılan güvensiz bir kent imajı, bölgemizin son 7 yıldır Suriye krizinden etkilenen ekonomisine yeni bir darbe olacaktır.

            Suriye’deki savaşın hemen hemen bitmesiyle tekrar canlanan Antakya turizmine ve ekonomisine ilaç olacak sahnelere ihtiyacımız vardır. Gerçekdışı sahnelerin yerine bölgemizin değerlerini yansıtan; tarihi ve kültürü ile medeniyetlerin buluştuğu, farklı dinlerin ve mezheplerin özgürce yaşandığı ilimizin barış ve kardeşlik ortamına vurgu yapan, gastronomisi ile ayrı bir çekim noktası olduğunu ifade eden sahneler çekilmelidir.

            Bu doğrultuda Star Tv’ye, dizinin senaristleri ve yönetmenlerine açık çağrıda bulunuyoruz: ilimizde çekilen dizileri bölgemizin tanıtımı için değerli buluyoruz, ancak ‘Nefes Nefese’ dizisinin gerçekdışı sahneleri ile Hatay’ın Ortadoğu kenti gibi gösterilmesini kınıyoruz. Bu yanlıştan bir an önce dönerek son 7 yıldır zor ve hassas dönemden geçen bölgemizin tanıtımına katkı sağlayacak, Hatay’ın barış ve kardeşlik ruhunu yansıtan sahneler çekilmesi şartıyla bu diziye devam edilmesi istiyoruz.” dedi.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Odabaşı Mh. Uğur Mumcu Bulvarı Süleyman Dağ Ap. Sarı Plaza No:38 Kat:3 No:12 Antakya / HATAY

  • Telefon: 0 533 146 21 21

  • Faks: 0 326 214 37 09

  • E-posta: info@hagiad.org.tr

Ulusal Yapı

Sosyal Medya