Defne Arıtma Tesisi’nin yeri ile ilgili açıklama yapan HAGİAD Başkanı Yusuf Kavak, değerlendirme süreci yapılırken Defne halkının taleplerinin göz önünde tutulmasını belirterek o bölgenin Sanat Parkı yapılmasını önerdi.

                    Hatay Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kavak açıklamasında şunları ifade etti; “Son günlerde çok konuşulan, özellikle Defne ilçemizi ilgilendiren mevcut Arıtma Tesisi ve yerine yeni bir tesis yapılması hakkında görüşlerimizi paylaşmak isteriz. Defne sınırları içerisinde bulunan mevcut arıtma tesisinin kötü kokusu yıllardır o civarda yaşayan halkı ciddi derecede rahatsız etmektedir. Oraya HATSU tarafından yeni bir arıtma tesisi yapılması gündemde iken biz genç iş insanları geçmişte o bölgenin tarihi yapısının da olduğunu hatırlatarak oraya Sanat Parkı yapılmasını öneriyoruz.

                    Yeni Arıtma Tesisi Projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme sürecinde Defne halkının arıtma tesisinin kaldırılması talepleri olmuştu.  Bizler de bu kapsamda konunun tüm makamlarca ayrıntılı olarak incelenip, özellikle kent içerisinde kaldığı düşünülerek çevre ve halk sağlığını ilgilendiren boyutunun önemsenmesinin altını çizmek istiyoruz. HAGİAD olarak Antakya Oteli ve Vakıf İş Hanı yerinin yeşil alan olması çağrısını yinelerken Defne Arıtma Tesisi ile ilgili değerlendirme sürecinde Defne halkının taleplerinin ve hassasiyetlerinin göz önünde tutulmasını önemserken oraya Sanat Parkı yapılmasını öneriyoruz.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Odabaşı Mh. Uğur Mumcu Bulvarı Süleyman Dağ Ap. Sarı Plaza No:38 Kat:3 No:12 Antakya / HATAY

  • Telefon: 0 533 146 21 21

  • Faks: 0 326 214 37 09

  • E-posta: info@hagiad.org.tr

Ulusal Yapı

Sosyal Medya